м. Львів, вул. Ковельська, 109 б
вул.Юрія Липи 20 а

Різновиди фурнітури для міжкімнатних дверей

Звичайний користувач рідко звертає увагу на дверну фурнітуру. Але якщо уявити двері без фурнітури, одразу стає зрозуміло наскільки це суттєва складова дверей. Саме якісна фурнітура робить користування дверима комфортним та безпечним. Здається, що непідготовленій людині легко заплутатися у різновидах ручок, петель, замків, дверних упорів (стоперів), доводчиків. Насправді ж розібратися у різновидах фурнітури для міжкімнатних дверей зовсім не важко.

Знайомимося з типами дверних ручок

Дверні ручки різняться за матеріалом з якого вони виготовлені, формою, будовою, ціною та механізмом роботи. За конструкцією та принципом роботи ручки поділяють на:

  • стаціонарні ручки – це найпростіші ручки. Такі ручки не мають запірного механізму. Вони кріпляться до дверного полотна окремо від замка. Наприклад ручки скоби.
  • поворотні ручки (ноби) мають механізм у вигляді засувки. Найчастіше такі ручки роблять округлої або овальної форми. Для того, щоб відкрити двері необхідно повернути ручку вправо.
  • нажимні ручки оснащені механізмом із засувкою. Для того, щоб відкрити такі двері необхідно натиснути на важіль. До цієї групи належать ручки на планці та ручки на розетці. До речі, останні користуються найбільшою популярністю на ринку.

Матеріал, з якого виготовлені ручки, на пряму впливає на їх характеристики. Ручки, що виготовляються з алюмінієвого сплаву матимуть меншу вагу, витончений вигляд та нижчу ціну. Тоді як вироби з цинково-алюмінієвого сплаву є міцнішими, важчими, дорожчими, але і прослужать довше.

фурнітура дверна

Розбираємося з дверними петлями

Функція петель фіксація дверей на дверній коробці, відкривання та закривання створок. Найбільш поширеними є нероз’ємнимі, універсальні (карткові) петлі. Карткові петлі являють собою дві пластини з’єднані між собою стрижнем з отворами для саморізів. Серед карткових петель розрізняють:

  • накладні петлі «метелик»;
  • двосторонні петлі;
  • петлі, що вкручуються;
  • кутові петлі;
  • петлі, що врізаються.

 Найактуальнішими на сьогодні є приховані петлі. Такі петлі врізаються в торець полотна і в стійку дверної коробки. Плюсом є те, що при закритих дверях їх не помітно зовсім, мінусом – відносна дороговартісність. Такі петлі бувають ліві, праві та універсальні.

Різновиди механізмів, що замикають

Замикаючі механізми виконують функцію обмеження доступу до приміщення. Для дверей, які мають бути зафіксовані із середини використовують механізми з фіксатором (врізні). Наприклад для спальні, ванної кімнати, туалету. Прохідний механізм (засувки) забезпечують фіксацію язичка за рахунок вбудованого циліндру. Вони характеризуються надійністю. Засувки встановлюють там, де двері повинні відкриватися з будь-якого боку. Для міжкімнатних дверей майже не використовується механізм під ключ, такий замок більш поширений для кабінетів та офісів.  

До замикаючих механізмів також можна віднести засувки, які забезпечують зручне закривання дверей і запобігають випадковому відкриванню. На міжкімнатні двері ставлять засувки без фіксатора. Засувка утримує двері в закритому положенні, але не зачиняє їх. Двері легко відкрити ззовні за допомогою ручки.

Додаткова фурнітура для полегшення життя

Без дверних упорів (стопорів) цілком можна обійтися, але наскільки зручно бути впевненим у тому, що різко відкриті двері не пошкодять стіну чи саме дверне полотно. Для цього встановлюють стопери. Вони можуть бути встановлені на стіну або на підлогу. Основна їх функція –  стримувати полотно при цьому не привертати до себе уваги.

Ще один не обов’язковий, але дуже зручний винахід – дверний доводчик (стопер). Доводчик забезпечує поступове, плавне закривання дверей. Розрізняють верхні доводчики, довдчики для підлоги та приховані доводчики. При виборі доводчиків обов’язково враховується розмір та товщина дверного полотна.

На жаль, не можливо охопити всі тонкощі різновидів фурнітури міжкімнатних дверей в одній статті. Тому, якщо у вас виникли питання по підбору фурнітури, звертайтесь до менеджерів нашого магазину і вони обов’язково вам допоможуть.