м. Львів, вул. Ковельська, 109 б
вул.Юрія Липи 20 а

Як вибрати міжкімнатні двері в квартиру

Міжкімнатні двері – невід’ємна частина інтер’єру будинку або квартири. Купуючи їх, слід звертати увагу на різні критерії – зовнішній вигляд і матеріали, з яких виготовлена конструкція, на спосіб відкривання, закривання та оздоблення дверного полотна. Як вибрати міжкімнатні двері та не випустити з виду жодної важливої деталі? Відповідь на це питання ви знайдете нижче.

Конструкція дверей та спосіб відкривання

Для початку потрібно визначитися з розмірами дверей. У типових квартирах дверні отвори зазвичай є стандартними, а от у приватному будинку необхідно проводити максимально точні заміри.

Наступний етап – це вибір дверей за їх конструктивними особливостями. Сучасний ринок пропонує споживачам наступні варіанти:

  • традиційні двері, які встановлюються на петлі, та складаються з одного полотна чи двох стулок. Це універсальний варіант, який підходить для більшості приміщень. Але слід враховувати, що вони потребують додаткового простору для відкривання;
  • розсувні двері-купе. Відрізняються від приведених вище ергономічною конструкцією. Дозволяють заощаджувати вільний простір, тому підходять для невеличких приміщень;
  • двері-гармошка, які складаються з трьох чи більше стулок;
  • міжкімнатні двері-книжка.Всі модифікації розсувних дверей встановлюються на направляючі, по яких рухається полотно. Такий підхід дозволяє забезпечити більш естетичний зовнішній вигляд конструкції, а також отримати додаткових 1-2 метри вільного простору у кімнаті.

Вибір матеріалів

Важливим фактором, який безпосередньо впливає на ціну дверної конструкції, на її зовнішній вигляд та довговічність, є використання тих та інших матеріалів для виготовлення ключових елементів та їх оздоблення. Якщо ваша ціль – купити найдешевші двері – вибирайте ДСП, але майте на увазі, що вони, по-перше, виділяють небезпечні для здоров’я речовини, а по-друге, швидко зношуються й втрачають свій первинний вигляд.

Оптимальним варіантом по ціні і якості є МДФ. Цей матеріал зберігає практично усі переваги натуральної деревини, використовується для виготовлення майже усіх компонентів конструкції. Не забувайте й про такі переваги, як:

·      екологічна безпека;

·      проста обробка матеріалу, завдяки якій з’являється можливість створювати різноманітні конфігурації дверей;

·      чудовий зовнішній вигляд, який забезпечується використанням ламінованої плівки або натурального шпону для оздоблення.

Ціна не має значення? У такому випадку можна порадити звернути увагу на дверні конструкції з наступних матеріалів:

·     масив натуральної деревини. Має чудовий вигляд, забезпечує абсолютну екологічну безпеку. Чутливий до вологи, але сучасні речовині, якими обробляється деревина, повністю вирішують цю проблему;

·   скло. Використовується у якості вставок для дверей з МДФ, ДСП чи масиву, а також для виготовлення дверного полотна. Технології загартовування роблять його максимально міцним та стійким до механічних ушкоджень. Скло декорується металом та піскоструменними малюнками, завдяки чому забезпечує чудовий зовнішній вигляд. Ще одна перевага – це стійкість до вологи, яка дозволяє встановлювати скляні двері на кухні та у ванній кімнаті;

·  алюміній. Легкі дюралеві двері витримують підвищені навантаження, мають гарний вигляд і розраховані на довгі роки використання. Підходять для інтер’єрів, оформлених у стилі лофт або хай-тек.

Для оздоблення дверей використовується шпон з натуральної деревини, ламінована плівка, міцний і стійкий до будь-яких агресивних впливів пластик.