м. Львів, вул. Ковельська, 109 б

м. Львів, вул. Юрія Липи 20 а

  • Головна
  • Корисні поради
  • Дізнайтеся, як вибрати дверну ручку за рекомендаціями спеціалістів та на що слід звернути увагу перед покупкою

Дізнайтеся, як вибрати дверну ручку за рекомендаціями спеціалістів та на що слід звернути увагу перед покупкою

Рекомендації щодо того, як вибрати дверну ручку, умовно поділяються на три теми: матеріал, дизайн, різновид. Її форма, конструкція — справа смаку господаря, але фурнітура має поєднуватися з характером інтер’єру та виконувати свої прямі функції. Не зайвим буде при покупці оцінити деталь на дотик, адже вам доведеться постійно нею користуватися.

Звертаємо увагу на матеріал

Дверні ручки повинні витримувати навантаження до 70-80 кг, тому матеріал має істотне значення. У виробництві фурнітури використовується різноманітна сировина — пластик, дерево, метали (від сплавів на основі алюмінію до нержавіючої сталі, латуні).

Найдовшим строком експлуатації відрізняються аксесуари з нержавіючої сталі та латуні. Але через особливості технології виробництва, фурнітура з нержавіючої сталі має спрощений дизайн, а латунна дорожче коштує, але вона цього вартує.

Як вибрати дверну ручку — пріоритетні критерії

Вірне рішення обов’язково знайдеться після знайомства з класифікацією продукції, недоліками та перевагами різних варіантів.

Досвідчені фахівці рекомендують:

  • врахувати розташування і функціональне призначення кімнат;
  • звернути увагу на аксесуари, які максимально відповідають стилю інтер’єру, матеріалам обробки;
  • передбачити рівень навантаження на ручку: слабка фурнітура на важких дверях з масиву чи металу швидко стане непридатною.

Важливо стримуватись в прагненні оригінальності. Громіздкі та химерні ручки в мініатюрних приміщеннях зі звичайним ремонтом виглядають безглуздо.

Різновиди ручок — стаціонарні, нажимні, ноби

Стаціонарні моделі характеризуються досить простим пристроєм без рухомих деталей і будь-якого зв’язку з замковим механізмом. Найбільш популярними є вироби в формі кулі та скоби. Подібна фурнітура рекомендована для установки на масивні двері. Висока естетичність дає можливість використовувати їх і в якості декоративного елемента.

Нажимні ручки складаються з двох важелів, з’єднаних крізь дверне полотно стрижнем. Натискання на важіль спричиняє відкриття фалевої засувки. Моделі на розетці або планці дозволяють щільно закрити двері. Вони універсальні і прості в своїй конструкції. Таких аксесуарів більшість в асортиментних лінійках виробників.

Ноби — поворотні моделі — теж мають нажимну конструкцію, але механізм працює завдяки не важелям, а кулям. Фалева засувка відкривається, коли «набалдашник» обертається навколо своєї осі. Фурнітура компактна, та не завжди ергономічна.
 
Приклад: на важіль можна натиснути ліктем, якщо руки зайняті, а поворотна фурнітура так не спрацьовує.

Ноби акуратно виконані, мають безліч декоративних варіацій. Часто в центрі кулі є додатковий фіксатор с замком. Поворотні ручки впевнено обирають господарі приміщень, де мешкають або розважаються діти. Ці конструкції безпечніші, ніж їх нажимні «колеги».

Нещодавно на ринку з’явилась магнітна дверна фурнітура. ЇЇ особливість в конструкції запірного ригеля, який спрацьовує при закриванні, але ховається у відкритому стані. В експлуатації такі замки повністю безшумні та надійні.

Щоб керувати дверима з комфортом і задоволенням, обирайте якісні, естетично привабливі, міцні ручки від перевірених виробників. Проконсультуйтесь зі співробітниками магазину, вони знають асортимент та професійно допоможуть обрати потрібну модель.