Як вибрати зовнішні (броньовані) двері

1. Якою має бути товщина сталі? Товщі - не завжди надійніше. Панує думка, що товстіша  сталева пластина є складовою надійніших дверей. Це не зовсім так. Стійкість дверей до пошкодження забезпечується не тільки товщиною сталі, але і її якістю. Існують спеціальні сорти, міцні і легкі, що дозволяють зробити полотно тоншим без ризику зламування . Важке полотно з часом пошкоджує петлі та запірні елементи, крім того, воно дорожче. Сучасні інструменти дозволяють протягом декількох хвилин розрізати сталевий лист товщиною до 6 мм, так що немає сенсу посилювати обшивку. Необхідний мінімум - 1,5 мм. Для стійкості важливіші додаткові точки замикання, сіни, штирі тощо.

 

2. Чи потрібне  двостороннє сталеве оздоблення? Для сертифікації - так. Двері, обшиті сталевим листом не тільки зовні, але і зсередини, при сертифікації мають шанс отримати більш високий рівень міцності. Полотно таких дверей складніше розрізати. Але на практиці більшість зломів здійснюються за допомогою руйнування замку, а не дверного полотна. Тому краще захистити замки спеціальними сталевими коробками.

3. Навіщо потрібен бетонований короб? Для стійкості до зламу. Це розбірний короб з незамкнутим профілем, в який після установки заливається бетон. Він заповнює порожнину між стіною і коробкою і схоплюється зі стіною. Така конструкція ще і підсилює отвір, запобігаючи його деформацію через усадки ґрунту.

4. Скільки потрібно точок замикання? Як мінімум три. Однієї або двох точок у вигляді замків недостатньо, так як існує можливість проникнути в приміщення, відігнувши край полотна. Сталеві двері повинні мати точку замикання з боку замків, а також зверху і знизу - як правило, це спеціальні ригелі, або засуви, що з'єднують коробку і полотно в закритому вигляді. Ці засуви можуть бути з'єднані з замком і автоматично закриватися при закритті дверей. Додаткові точки можуть бути і з боку петель. Головне - розміщувати засуви рівномірно.

5. Які замки?

Циліндрові. Такі замки захищають ще на етапі виробництва: частина механізму роблять із загартованої сталі, щоб його неможливо було висвердлити. Центральну частину замка захищають від перелому за допомогою пластин або стрижнів з легованої сталі. Корпус замка додатково зміцнюють пластини, що оберігають від висмикування. Зверніть увагу: циліндр замка не повинен виступати, щоб не можна було вхопитися за нього і висмикнути.

Сувальдні. Захищають від висвердлювання, поміщений в короб із загартованої сталі або закритий броньовими пластинами - замок непомітний зовні, так як знаходиться всередині дверного полотна. Щоб запобігти зламу відмичкою, замкову щілину закривають шторками, залежними від іншого замка.  

6. Від чого залежить чинник ізоляції шуму? В основному від наповнювача. Волокнисті наповнювачі з часом осідають, тому не рекомендуються для вуличних дверей. Оптимальними вважаються пінополіуретан і пінополістирол. Але вітчизняні виробники частіше застосовують мінеральну вату, особливо в полотнах з подвійним сталевим листом: пінополіуретан і пінополістирол не витримують високої температури при зварюванні. Інший важливий фактор - ущільнювач. На дверях повинно бути два його контури: на полотні і на коробці. До речі, дуже широкий ущільнювач може говорити про бажання виробника приховати нерівності конструкції.

Кожен домовласник вирішує, що для нього важливіше - зовнішній вигляд вхідних дверей, надійність, шумоізоляція або все разом. Виробники пропонують продукцію, розраховану на будь-які пріоритети.

Дата створення статті: 2016-03-12 10:25:02