Класифікація дверей

За місцем розташування в будівлі:

 

 • внутрішні двері

До внутрішніх дверей відносять міжкімнатні двері, шафові двері, двері в санвузли, вхідні двері в квартиру.

 • зовнішні двері

До зовнішніх дверей відносять вхідні та балконні, при чому під вхідними дверима в цьому випадку маються на увазі ті, які встановлюються в приватних будинках, а не в квартирах. Оскільки вхідні двері квартири безпосередньо виходить не так на вулицю, а на сходову площадку, коридор.

 

Природно до зовнішніх дверей притаманні більш жорсткі вимоги, оскільки вони можуть піддаватися впиву різних атмосферних явищ. Слід зазначити, що на зовнішні двері впливають перепади температур, опади, вологість, вітер, шум вулиці. Відповідно цей вид дверей повинен мати більш високі тепло-, шумоізоляційні властивості, не кажучи вже про захисне покриття поверхні дверного полотна.

 

У напрямку і способу відкривання:

 • орні двері

Орні двері є найбільш типовими для українського споживача, їх можна побачити практично в будь-якій будівлі. Такий вид дверей може мати одну стулку, яка відкривається вправу або в ліву сторону, або дві стулки. Принцип відкривання таких дверей  простий. Стулка має вертикальну вісь обертання в місці приєднання до дверного короба за допомогою дверних петель, з іншого боку стулки є дверна ручка. Коли людина хоче відкрити двері, то просто штовхає стулку з боку розташування ручки, і двері відчиняються. Але як би не були орні двері прості в експлуатації, вони все ж мають незручність. Полягає вона в тому, що вони вимагають додаткового простору при відкриванні стулок, якого іноді не вистачає.

 • хитні двері

Різновидом орних дверей є хитні двері, які в більшості своїй використовуються на вокзалах, автостанціях. Відмінною їх особливістю є те, що вони можуть відкриватися як всередину приміщення, так і назовні.

 • розсувні двері

При відкритті розсувних дверей їх стулки зсуваються в сторони паралельно стіні, і розташовуються поверх неї, або йдуть в середину стіни. Недоліком таких дверей є те, що вони закривають саму стіну. Це означає, що поблизу дверного отвору не можна поставити жоден з предметів інтер'єру, повісити картину. Звичайно ж, Ви не побачите розсувні двері при вході в квартиру, але вони цілком підійдуть в якості внутрішніх дверей.

 • складні двері

Складні двері інакше називають ширмою саме завдяки їх конструкції. Вони являють собою з'єднані між собою секції, які рухаються по направляючій. Явною перевагою складних дверей в порівнянні з орними є те, що вони не ускладнюють переміщення людей всередині квартири, оскільки не займають додаткове місце при відкриванні. Але такі двері можна ставити лише всередині квартири, і вхідними вони не можуть бути ні в якому разі. Складні двері не зможуть стати надійним захистом Вашої квартири, а тільки виконають функції поділу простору на зони.

 • обертові двері

Револьверні двері, або як їх зазвичай називають карусельні двері, чимось нагадують турнікет. Завдяки такій будові вони можуть контролювати потік вхідних і вихідних людей, в чому і полягає їх основна перевага. Тому найчастіше такі двері можна побачити в місцях великого скупчення людей, наприклад готелях, універмагах, аеропортах. Крім того, револьверні двері дозволяють зменшувати тепловтрати приміщень, в яких вони встановлені, оскільки не пропускають всередину вітер, холодне повітря.

 

Залежно від матеріалу, з якого виготовлені:

 • дерев'яні двері

Дерев'яні двері виготовляються з різних порід дерев, відповідно їх поділяють на листяні (бук, дуб, клен) і хвойні (сосна) двері. Найчастіше застосовують комбінацію декількох порід дерева, наприклад, основу двері виготовляють із сосни, а потім обклеюють шпоном більш дорогих і елітних порід дерева.

 • профільні двері

Основою дверного полотна скляних дверей є загартоване скло товщиною від 8 до 12мм, що забезпечує високий рівень міцності.

Як матеріал для виготовлення дверей можуть використовуватися метали: сталь, алюміній. Перевага сталевих дверей в їх відносній дешевизні. При цьому сталеві двері мають підвищені характеристики міцності, високі захисні властивості.

Двері на основі профілю з алюмінію мають високі експлуатаційні характеристики, привабливий зовнішній вигляд, тривалий термін придатності. Але вартість таких дверей залишає бажати кращого.

Двері на основі профілю з ПВХ. Абревіатура ПВХ розшифровується як полівінілхлорид, це пластмаса білого кольору, яка має здатність до термоізоляції (не запалюється, не накопичує вологу).

 

Залежно від кількості полотен:

 • однопільні двері
 • двопільні двері

Кількість полотен, як правило, визначаються відповідно до розмірів дверного отвору. Якщо двері мають одну стулку, то вона називається одностулкових, якщо ж дві стулки - двостулкові. Крім того, в двостулкових дверях стулки можуть бути різними за своєю шириною. Двері, в яких стулки мають нерівні розміри, ще називаються полуторними.

 

Залежно від цілісності дверного полотна

 • глухі двері

Полотно глухих дверей має цільну поверхню, яка може бути облицьована різними матеріалами.

 • двері зі склом

Розміри і форми скла можуть бути різними, це вже залежить від фантазії замовника. Але слід також враховувати ступінь безпеки таких дверей. По-перше, якщо двері є зовнішньої, то площа самого скла не рекомендується робити дуже великий, оскільки це знижує можливість незаконного проникнення. По-друге, якщо в квартирі є діти, то також слід бути уважними, оскільки мила гра може обернутися сумними наслідками.

Дата створення статті: 2016-08-24 12:59:53