Як вибрати замки?

При виборі вхідних дверей важливим елементом є замок, так як саме його функціональне значення  в замиканні дверей від сторонніх проникнень. Замок для вхідних дверей є нітрохи не менш важливим елементом, ніж самі двері і її виготовлення. Неважливо, з якого матеріалу буде виготовлена вхідні двері, якщо замок встановлений хисткий і випаде при першій же спробі зламу. Саме тому варто уважніше придивитися до замкових механізмів вхідних дверей. Всі замки можна класифікувати за ступенем надійності, механізму замикання і способу установки.

 

 

Якщо ми говоримо про механізм замка, то вони діляться на: циліндрові замки, ригельні замки, кодові, сувальдні і електронні замки. Якщо на ваших вхідних дверях встановлений циліндровий замок, то вам слід знати, що принцип його роботи полягає у вибудовуванні на певній висоті маленьких циліндрів всередині самого замкового механізму. Відкрити вхідні двері з циліндровим замком за допомогою відмички досить проблематично, так як в разі розбіжності хоча б одного елемента замкового механізму, він заклинить. Тому циліндрові замки надійні і саме вони дуже часто використовуються для вхідних дверей. Але, такий замок має вразливе місце і це сам циліндр, так як його можна вибити, або висвердлити. Саме з метою уникнення подібних випадків для циліндрових замків вхідних дверей передбачений додатковий захист в вигляді броньованих накладок, а також спеціальних кульок всередині замку. При спробі висвердлити замок, свердло зламається. Якщо ж бажаючі виламати ваші вхідні двері спробують вибити замок, то вони наткнуться на сталеві накладки, які захистять замок. Вагомим плюсом циліндрового замку є простота його використання і заміни. Навіть якщо ви втратите ключі від вхідних дверей, то вам не доведеться встановлювати новий замок, досить тільки поміняти серцевину циліндрового замку, і він знову буде функціонувати. Це дуже зручно, особливо якщо у вас сталеві двері, де замок встановлений всередині, не доведеться розбирати вхідні двері, адже досить буде трохи попрацювати з замком. Саме виходячи з цього ми можемо зробити короткий висновок про те, що циліндровий замок є хорошим варіантом для будь-якого типу вхідних дверей, незалежно від того сталеві двері, або дерев'яні.

 

Ригельні замки не зовсім вдалий вибір для вхідних дверей, хоча багато їх все ж використовують. Ригельні замки мають низький ступінь безпеки, так як їх легко розкрити за допомогою відмички, і вони не володіють достатньою системою секретності. Також не зовсім зручним є ключ ригельного замка, так як він досить важкий, але при цьому його легко скопіювати. Якщо у вас якісні сталеві двері, то не варто вибирати замок ригеля, як домінуючий, але ви цілком можете використовувати його як додатковий замок для вхідних дверей.

 

Кодові замки призначені для сейфів, або ж під'їздів багатоквартирних будинків. Це досить хороший варіант для зовнішньої вхідних дверей, так як він дозволяє використовувати замок багатьом, водночас не створюючи проблем з втратою ключа. Такі замки не використовуються для вхідних дверей квартири, або приватного будинку, але вони цілком можуть стати в нагоді для під'їздів. Принцип їх роботи досить простий і вони не розраховані на те, що хтось буде намагатися їх зламати.

 

Найбільш універсальними для вхідних дверей будь-якого типу будуть сувальдні замки. Механізм їх роботи заснований на пластинах, які розташовані всередині замку. Саме стикування цих пластин призводить до замикання замка і вхідних дверей відповідно. Ключ до такого замка виглядає, як сейфовий і має певну кількість борозен на ньому. Для гарного сувальдного замка потрібна наявність хоча б 6 пластин, тоді такий замок зможе захистити  вхідні двері і майно, яке за нею знаходиться. Вузька замкова щілина, яку мають сувальдні замки, виключає можливість відкриття замку відмичкою і робить вхідні двері невразливими до інтелектуального злому. Застосування фізичної сили при спробі злому вхідних дверей з замком сувальдного типу теж не актуально. Вхідні двері з сувальдним замком можна дійсно вважати надійними, особливо якщо він внутрішній і встановлений на броньовані двері.

 

Остання категорія замків для вхідних дверей, яку ми розглянемо - це електронні замки. Вони з'явилися на дверному ринку не так давно і поки що не користуються попитом, так як їх вартість значно перевищує вартість будь-якого іншого замкового механізму. Але, електронні замки, є дуже надійним захистом для вхідних дверей, так як вони не мають замкової щілини, через яку можна спробувати розкрити замок. Також до плюсів цього типу замків відноситься наявність універсального ключа, який неможливо підібрати. Власник зможе контролювати стан вхідних дверей за допомогою мобільного телефону або ПК, що абсолютно недоступно при використанні класичних замків.

Дата створення статті: 2016-08-24 12:57:11