Класифікація петель

Петлі - вид фурнітури, функціональне призначення якої полягає в кріпленні дверного полотна до дверної коробки. Крім основного свого  завдання петлі також перешкоджають провисанню дверного полотна під своєю вагою. При провисанні можуть виникнути деякі проблеми, аж до того, що двері просто не закриється, не кажучи про те, що вона може скрипіти, затирати поріг.

 

Весь асортимент існуючих петель можна класифікувати за такими ознаками:

За способом кріплення

Завіси, які вкручуються. Кожна петля являє собою конструкцію, що складається з двох частин. Верхня частина петлі кріпиться до дверної коробки, а нижня - до дверного полотна. І верхня, і нижня частини мають схожу будову: циліндр і прикріплені до неї шурупи. Циліндри насаджуються один на один і за допомогою шурупів вкручуються в торець дверей. Такий вид петель в основному використовується для міжкімнатних дверей, тобто дверей з невеликою вагою.

Навісні петлі. Відмінністю навісних петель від вкрутних є сам кріпильний елемент. Якщо у вкрутних петлях, як було сказано вище, кріплення здійснюється безпосередньо за допомогою шурупів, то в навісних завісах цю функцію виконують невеликі пластини (крила). Ці пластини монтуються до поверхні дверей.

Залежно від сторони відкриття

праві петлі

ліві петлі

Щоб визначити, які петлі підійдуть для Вашої двері, необхідно виконати наступні дії. Потрібно стати обличчям до дверей так, щоб вона відкривалася на Вас. Якщо передбачувані петлі будуть розміщуватися праворуч від Вас, а двері будуть відкриватись зліва, то необхідно вибрати праві петлі; якщо ж передбачувані петлі будуть розміщуватися зліва від Вас, а двері будуть відкриватися праворуч, то необхідно вибрати ліві петлі.

Універсальні петлі підходять для будь-яких дверей незалежно від того, в який бік вони відкриваються.

За матеріалом, з якого виготовлені петлі

Латунні петлі виготовляються з латуні (сплав міді і металу). Цей матеріал має високу корозійну стійкість, крім того, він пластичний. Завдяки цьому латунь легко піддається будь-якій обробці, а саме полірування, покриття.

Латунні петлі мають лише покриття з латуні, в основі - цинкові або сталеві сплави.

Сталеві петлі. Основною перевагою є підвищена зносостійкість, міцність в порівнянні з латунними і латунірованная петлями.

Щоб визначити який вид петель і яка їх кількість необхідно придбати, слід враховувати наступні фактори:

матеріал, з якого виготовлена ​​сама двері;

розміщення дверей (вхідні, міжкімнатні);

вага двері (включаючи вагу фурнітури: ручки, замки, вічка);

тип відкривання дверей.

І, звичайно ж, при виборі петель слід проконсультуватися з фахівцем. А найкращий варіант - покупка укомплектованих дверей, що полегшить Ваш вибір.

Дата створення статті: 2016-08-24 12:25:36