Різновиди фурнітури

 Мало придбати дверне полотно і коробку до нього. Для установки і подальшої експлуатації дверей стане у пригоді маса важливих елементів, які узагальнено називають фурнітура для міжкімнатних дверей.

Фурнітура для міжкімнатних дверей буває різною. Одні елементи (петлі, ручки) - строго обов'язкові, інші (дотягувачі, стопори) - бажані, оскільки підвищують якість нашого життя.

 

Фурнітура для міжкімнатних дверей - це цілий ряд різних деталей і механізмів, які служать для відкривання і закривання дверей. У кожного типу відкривання є своя фурнітура для міжкімнатних дверей. Фурнітура для орних дверей налічує дверні ручки, замки-засуви, петлі, засуви, гачки, обмежувачі. Петлі забезпечують кріплення і відкривання полотна. Найчастіше, пропонуються парою в комплекті з міжкімнатними дверима (чого не скажеш про вхідні). Але іноді потрібно купувати петлі для дверей самостійно, шукати праві або ліві варіанти, враховуючи сторону відкривання і масу полотна. Зазвичай на упаковці до петель вказуються обмеження по вазі дверного полотна.

Дверні ручки - найбільш поширена фурнітура для міжкімнатних дверей. Ручки можуть бути різного типу: стаціонарні, натискні (або важелі), поворотні - круглої форми. Перші ніяк не взаємодіють із замком, тоді як другі та треті рухаються, відкриваючи засув замку. Визначившись з вибором конструкції, далі вибирають стиль ручки. Він повинен відповідати оформленню дверей і стилю кімнат, між якими встановлені​ двері. Матеріали для виготовлення ручок використовують найрізноманітніші, але найбільш популярним залишається латунь.

Замки в міжкімнатних дверях насамперед призначені не для замикання, а для щільного прилягання полотна до коробки і захисту від мимовільного відкривання. Тому така фурнітура для міжкімнатних дверей зазвичай являє собою засуви - вони відкриваються при поверненні ручки або натиску на неї. Однак в офісах, готелях, а іноді і в квартирах на міжкімнатні двері можуть встановлюватися повноцінні замки з ключем.

Накидні гачки, засуви у внутрішніх дверях застосовуються рідко - їх витіснили засуви-блокатори на ручках. Але в інтер'єрах, оформлених під старовину (в тому числі у ванних кімнатах, спальнях) гачки - дуже затребувана фурнітура для міжкімнатних дверей.

Система провітрювання. Балконні двері за аналогією з пластиковими вікнами часто роблять поворотно-відкидними. Щоб при відчиненні вони не зіскочила з петель під вагою полотна, пропонуються особливі фіксатори. Одна частина механізму монтується на дверях і нагадує стержень. Інша - у вигляді гребеня - кріпиться на дверній коробці. Встановлюючи штир між різними зубами «гребінця», можна тримати двері похиленими  на ту чи іншу ширину.

Для традиційних орних дверей пропонуються декоративні фіксатори. По суті своїй це просто важкі предмети, які мають тонкий кінчик (його заводять в щілину між підлогою і полотном). З їх допомогою легко залишити двері напіввідкритими. Фурнітура для розсувних і складних дверей багато в чому ідентична в силу того, що схожий механізм їх відкривання. У список входять  ходові елементи, ручки, замки та стопори. У орних моделей фурнітура є зовнішнім елементом дверей, а в складних і розсувних дверях вона прихована (за винятком ручок). І тут важливо не оформлення механізмів, а їх надійність.

Механізм відкривання складних і розсувних моделей складається з ходового елемента і рейки. Залежно від типу установки - на підвісі (з однієї верхньої направляючої) або на опорі (верхній і нижній рейок) - відрізняються ходові елементи. У першому випадку ходовий елемент витримує велике навантаження - тримає вагу полотна і забезпечує його рух. Тому він є каретою з парами роликів (однієї і більше). Їх кількість і використовувані матеріали безпосередньо залежать від маси полотна. У другому випадку ходових елементів є два, і кожен складається з одного ролика і кріплення.

Стопори в таких типах дверей монтуються безпосередньо в рейки. Вони являють собою металеву пластину або пластмасовий брусок з ущільнювачем, який встановлюється всередині направляючої і перешкоджає руху роликів.

Замки-клямки. Використовувати замки того ж типу, що й у орних дверей не можна, так як полотно рухається зовсім інакше: двері відсувається вбік, і засувка повинна перешкоджати цьому. Тому використовують різновиди з г-образним язичком, що рухаються вертикально. Він, як гачок, чіпляється за відповідний елемент, вмонтований в коробку або стіну.

Дата створення статті: 2016-03-12 10:26:46